Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

W jaki sposób poszerzyć oszczędzanie baterii w urządzeniu mobilnym

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Na pewno nie ma wśród nas osoby, która nie spotkała się z problemem pojawienia się informacji o niskim stanie naładowania baterii w smartfonie, w najmniej spodziewanym momencie. Czas działania urządzenia da się jednak znacznie wydłużyć dzięki wprowadzeniu kilku prostych zmian.

Najwięcej energii „pożera“ wyświetlacz (w zależności od tego, jak mocno świeci), włączona „lokalizacja GPS“ oraz aplikacje związane z wyszukiwaniem lokalizacji, częste połączanie się z internetem mobilnym oraz Wi-Fi i pobieranie dużej liczby danych, jak również energochłonne aplikacje. To właśnie nimi powinniśmy się zająć, a dokładnie - przystąpić to wyłączenia ich.

Najgorszym pożeraczem energii okazuje się być Skype, przez którego, godzinna rozmowa, zależnie od modelu smartfona pochłania od 27% aż do 50% naładowanej baterii. Warto zatem zastanowić się, nad wybraniem aplikacji do rozmów tekstowych typu „WhatsApp“, która pochłania tylko 2%-3% energii przez 1 godzinę intensywnego użytkowania. Innymi aplikacjami, które powodują przyspieszone zapalanie się lampki informującej o tym, że trzeba naładować baterię są Facebook, wszelkie nawigacje, POU, YouTube, a nawet Groupon.

Poza zamknięciem powyższych aplikacji, największą oszczędność energii daje wyłączenie automatycznej synchronizacji naszych kont na naszym urządzeniu i manualne zmniejszenie jasności ekranu, który należy do liderów, jeśli chodzi o marnowanie energii. Jeśli posiadamy ekran AMOLED, w którym pojedynczy piksel emituje światło, ustawmy ciemne tapety i motywy, a także zmniejszmy czas po jakim wyłącza się ekran.

Ponadto, warto zastanowić się, czy naprawdę niezbędne jest informowanie nas przez smartfon o każdym przychodzącym mailu, a jeżeli nie - zwiększyć odstępy automatycznego sprawdzania wiadomości.

Pamiętajmy również o zamykaniu lokalizacji GPS jeśli z niej nie korzystamy lub zwyczajnie nie potrzebujemy. Jeżeli nie korzystamy na co dzień z sieci WWW w technologii LTE, warto sprawdzić, czy mimo braku umowy na transmisję danych, nie mamy uruchomionego trybu UMTS/LTE, a jeśli tak jest - zmienić go na EDGE/GPRS.

Najłatwiejszym sposobem jest jednak, jeśli to możliwe, włączyć w naszym smartfonie tryb oszczędzania baterii, który automatycznie zmniejsza taktowanie procesora i jasność ekranu.